Spróbuj tego przed podjęciem ciężkiego długu pożyczki studenckiej

Finansowym aspektem uczęszczania do college’u jest stresująca i zniechęcająca część procesu rekrutacji do college’u.
Większość rodzin nie może pozwolić sobie na wysyłanie swojego dziecka do college’u, używając pieniędzy z kieszeni, co sprawia, że ​​pożyczki studenckie są konieczne. Pożyczki te pomagają zapłacić za wykształcenie, a następnie student płaci go z powrotem w ciągu lat po uzyskaniu stopnia. Niestety, proces ten powoduje, że wielu studentów do długów przy spłacaniu swoich pożyczek.

Zadłużenie pożyczki studenckiej jest obecnie drugą najwyższą formą długu konsumenckiego po hipotek.

BBB oferuje porady na temat finansowania kształcenia na uczelniach:

• wypełnij bezpłatną aplikację Federalnej Pomocy dla Studentów (FAFSA), aby dowiedzieć się, jaka pomoc finansowa jest dostępna dla Ciebie. Ta kwota zmienia studenta na studenta.

• Porozmawiaj z doradcą specjalizującym się w pomocy finansowej. Jest to szczególnie ważne, jeśli to twój pierwszy raz przechodzi proces pożyczki studenckiej.

• Zapoznaj się z oczekiwanym wkładem rodzinnym (EFC), w którym przewiduje się zapłatę od rodziny lub ucznia.

• Poznaj dotacje i stypendia.

• najpierw poszukaj pożyczek rządowych, a następnie prywatnych pożyczek. Pożyczki federalne i państwowe zazwyczaj oferują bardziej zrelaksowany harmonogram re-payment i są ogólnie niższe w kosztach.

• Sprawdź, jak długo kredytodawca prowadzi działalność i nie ujawnia informacji osobistych osobom nieznanym.

• Zapytaj o tańsze opcje dla członków służby i weteranów, jeśli dotyczy ciebie.

• Poznaj programy pracy. Pozwalają zarobić pieniądze na pokrycie niektórych kosztów edukacji, jeśli są one dostępne w Twojej szkole i są uprawnione.

• Upewnij się, że możesz spłacić pożyczkę. Nie zaciągaj pożyczki, chyba że wiesz, że jesteś na pozycji lub będziesz w stanie spłacić.

• Zapytaj ważne pytania o warunki pożyczki. (Kiedy zacznę płacić pożyczkę z powrotem? Co to jest miesięczna kwota pożyczki? Kiedy zaciąga pożyczkę na odsetki?)

Uważaj na kredyty dla oszustw studenckich. Oszuści ci kontaktują się telefonicznie, social media lub e-mail i informują, że mają uprawnienia do usuwania zadłużenia z pożyczkami studenckimi. Często odnoszą się do nowego programu / polityki rządowej, który pozwala na to. Oni prosić o zapłatę z góry, ale po prostu wziąć pieniądze i zniknąć. Według Departamentu Edukacji Stanów Zjednoczonych, jeśli wykupiłeś federalną pożyczkę studencką, aby zapłacić za studia, nigdy nie musisz płacić, aby uzyskać pomoc w zarządzaniu zadłużeniem pożyczki studenckiej, Department of Education oferuje bezpłatną pomoc.

Ważne jest, aby zrozumieć, co masz do czynienia w zakresie pożyczek studenckich lub może być narażony na oszustwa.